Kas Mes

Sodo Meno Avilys – tai edukacinių ir pažintinių renginių studija, kurią 2012 metų sausio 21 d. įkūrė trijų skirtingų profesijų specialistės – kraštovaizdžio dizainerė Eurika Urbonavičiūtė, skulptorė Danielė Šležienė ir botanikė Dalia Bastienė.

Propaguojame  “Slow Garden” sodo idėją.

Sodininkavimas apima nepaprastai plačią veiklos sritį. Tai menas, mokslas, gyvenimo būdas ir požiūris į mus supančią aplinką. Gebėjimas puoselėti gamtą, auklėti vaikus ir burtis drauge bendram tikslui-nesvarbu, kokio amžiaus, profesijos ar patyrimo būtų Sodininkas. Koks linksmas, netikėtas ir jaudinantis gali būti šis užsiėmimas! Bet kurio dalyko mokytojas rastų sau temų gamtoje, bet kurios profesijos žmogus galėtų tiesiogiai panaudoti savo žinias Sodininkaudamas.

Veiklos sritys drauge:

~aplinkos projektavimo ir želdinimo pagrindų kursai, seminarai;
~ paskaitos, dirbtuvėlės (workshop);
~ edukacinės, meninės akcijos, švietėjiškas ir kūrybinis darbas su bendruomenės nariais
~ konsultacijos.
Pagrindiniai užsiėmimai vyksta VU Kairėnų botanikos sode, tačiau važiuojame rengti seminarus ir skaityti paskaitas į visus Lietuvos miestus!

Sodo meno avilį įkūrėme, nes:

Eurika: ~ilgalaikė sodo projektavimo ir projekto įgyvendinimo praktika, patirtos klaidos, pasiteisinę sprendimai paskatino pasidalinti savo patirtimi. Norime įkvėpti drąsos tiems, kurie abejoja savo aplinkos vizijomis ir supažindinti su apželdinimo projektavimo abėcėle-nuo pirmų žingsnių, mokantis dėliotis etapus, nesiliaujant tobulėti svajonių sodo link. Sodo kūrimas yra tarsi paveikslo tapymas, tik čia galioja savitos taisyklės. Kurią iš begalės koncepcijų pasirinksite, kad savo kūrinyje Jums tiesiog būtų gera? Esame tam, kad padėtume einant šia linkme..

Dalia: ~norėjosi, kad sodas nebūtų tapatinamas su katorgos vieta. Kad jį galima kurti ir puoselėti su malonumu, jei supranti kokio Sodo žmogus esi.

Danielė: ~sodininkavimas ir gamtos puoselėjimas turi tapti svaria kultūros dalimi, prieinama kiekvienam Lietuvos žmogui. Sodas-geriausias Mokytojas, Psichologas ir Sielovadininkas. Begalė verstinių knygų klaidina, praktika neretai vyksta “iš inercijos”, tariami grožio etalonai kopijuojami nepasvarstant, kodėl ir kam jų reikia. Sodas ne tik turi būti gražus visais metų laikais, 365 dienas per metus-nuo pirmos kūrimo dienos-bet ir ugdyti patį Sodininką.p9150035

Advertisements